Policja o konsekwencjach prawnych palenia papierosów na konferencji powiatowej o szkodliwości palenia
Ząbkowiccy policjanci chętnie włączają się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Taką okazją było zaproszenie 31 maja na konferencję powiatową z okazji „Światowego Dnia bez Tytoniu”. Funkcjonariusze mieli okazję przypomnieć młodym ludziom zgromadzonym na sali, że palenie na terenie szkoły, udostępnianie papierosów, e-papierosów nieletnim, a także korzystanie z tych używek przed osiągnięciem wymaganego przepisami wieku ma swoje konsekwencje.
Państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia ustanowiły Światowy Dzień bez Tytoniu w 1987 r., aby zwrócić uwagę świata na epidemię tytoniową oraz możliwe do uniknięcia uzależnienia i choroby, które ona powoduje. To coroczne święto, które przypada na 31 maja jest okazją by uświadomić młodzież jakie skutki niesie ze sobą palenie papierów, również e-papierosów.
Policyjni profilaktycy zawsze chętnie uczestniczą w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa, szczególnie młodego pokolenia. Tym razem policjanci z Ząbkowic Śląskich na konferencji powiatowej dla uczniów szkół ponadpodstawowych o szkodliwości palenia, zorganizowanej przez Branżową Szkołę I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości, mieli okazję przypomnieć młodzieży o konsekwencjach natury prawnej związanych z paleniem papierosów. Młodzi ludzie często zapominają, że obowiązują przepisy zakazujące palenia w określonych miejscach, w tym na terenie szkoły. Papierosy (i bliźniacze wyroby) są szkodliwe, a ponadto ich używanie przez osobę niemającą ukończonych 18 lat może być uznane za przejaw demoralizacji. To z kolei skutkuje konsekwencjami zarówno dla osoby niepełnoletniej, a nawet dla jej rodziców.
asp. szt. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826